O firmie

Firma SOLWAT powstała w 2007 roku dzięki naszej pasji do poszukiwania ciekawych i rozwojowych technologii. Nasze zainteresowanie wzbudziły odnawialne źródła energii a uściślając fotowoltaika.

Stopniowo zdobywaliśmy konieczną wiedzę i praktykę na rynku niemieckim, będącym europejskim liderem w tej dziedzinie. W 2011 roku rozpoczęliśmy samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznych – głównie dla naszego największego Partnera – niemieckiej firmy Kleinehelleforth.

Powoli wdrażaliśmy naszą działalność również na rynku polskim. Zaczynaliśmy od szkoleń kursantów, chcących podnosić swoje kwalifikacje z zakresu montażu i projektowania instalacji fotowoltaicznych. Na rozwijającym się rynku krajowym staliśmy się prężnie działającą firmą w dziedzinie szkoleń praktyczno – teoretycznych. Po etapie szkoleń, w miarę zapotrzebowania na rynku krajowym, rozpoczęliśmy montaż instalacji w Polsce.
Obecnie możemy pochwalić się przeszkoleniem około 1000 osób podczas ponad 2400 godzin zajęć.

Naszym dorobkiem jest również montaż ponad 100 instalacji (w Niemczech i w Polsce) o łącznej mocy 8 megawatów (8 MWp). W trakcie ponad 10 letniej działalności, firma nasza zmieniała nazwę dostosowując rozpoznawalność marki do warunków rynkowych. Stąd referencje otrzymane od kontrahentów skierowane są „pozornie” do różnych firm („Konkret- Solwat”, “Kruk Und Partner GbR”), jednakże dotyczą firmy Solwat. Na terenie Polski autoryzowanym partnerem wykonującym mikroinstalacje jest SUNclever nr tel – 577-759-910.