Poznaj korzyści

Największą korzyścią, jaką przynosi montaż instalacji fotowoltaicznej jest obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Profesjonalnie zaprojektowana oraz zamontowana instalacja PV, przy wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnych badań istniejących poborów energii elektrycznej, w przyszłości pozwala na zamianę znacznej części kosztów w oszczędności.
Za budową własnej siłowni fotowoltaicznej, poza uzyskaniem oszczędności, przemawia dodatkowo możliwość otrzymania wsparcia finansowego inwestycji w postaci dotacji unijnych i z WFOŚ czy z NFOŚiG.

Wysokość wsparcia może się wahać od 20% do 80% kosztów inwestycji. Pozyskanie dotacji wymaga zwykle przejścia przez wiele czasochłonnych procedur związanych z pozwoleniem budowlanym czy dokumentacją do wniosku. Dlatego należy te działania rozpocząć dużo wcześniej przed planowaną inwestycją.

Naszym klientom staramy się pomóc w przygotowaniu dokumentacji aby zminimalizować niedogodności związane z formalnościami urzędowymi.

Korzyści wynikające z inwestycji w układ fotowoltaiczny:

  • Obniżenie kosztów energii elektrycznej przez 20 – 25 lat. (Czas żywotności instalacji PV).
  • Zabezpieczenie przed nieuchronnymi dużymi wzrostami cen energii po okresie zwrotu nakładów.
  • Dodatkową korzyścią dla małych i mikro firm, jest możliwość jednorazowej amortyzacji. Oznacza to odliczenie zakupu instalacji od podstawy opodatkowania jeszcze w trakcie roku podatkowego. Pomniejsza to od razu jej koszt zakupu o 18% – 19%.
  • Dla właścicieli spółek, po uwzględnieniu opodatkowania dywidendy, zysk podatkowy sięgnie aż 33,6%.
  • Efekt wizerunkowy dla firmy.